Meble na taras technorattan

0
28

Techorattan, materiał z przyszłością

Trwałość technorattanu jest przysłowiowa. Meble wyplecione z tego syntetycznego, ale przyjaznego środowisku materiału, wytrzymują kilkanaście lat. W odróżnieniu od naturalnego rattanu, syntetyk nie wymaga zabezpieczania przed wodą, słońcem, ani mrozem. A gdy jego czas dobiegnie końca, nie ma problemu z jego utylizacją, bo łatwo poddaje się recyclingowi.

Na oko trudno go odróżnić od naturalnego rattanu, tyle tylko, że bije go na głowę długowiecznością. Wyplata się z niego meble, które są praktycznie niezniszczalne. Techorattan jest lekki i dostępny w odcieniach porawdziego rattanu, albo podbarwiany zgodnie z życzeniem. Kolory nie blakną nawet wtedy, gdy mebel jest narażony na silne promieniowania słoneczne, wystawiony na działanie mrozu, czy oblewany strugami deszczu. Wszystko to sprawia, że technorattan jest poszukiwany przez osoby, które szukają mebli bezobsługowych, przy tym pięknych i stylowych.

Materiał syntetyczny wyplata się ręcznie tymi samymi splotami, co naturalny. Przepastne sofy, stabilne krzesła i taborety, stoły i stoliki, a także skrzynie i donice zwracają uwagę ekskluzywnym wyglądem z kolonialnym szykiem. Ze względu na odporność na warunki pogodowe są to wymarzone wprost meble na taras technorattan. Pewnym minusem jest ich wysoka cena. Skąd się ona bierze? Ręczne wyplatanie pochłania mnóstwo czasu i wymaga wielkiej biegłości, a to musi kosztować. Warto podkreślić, że ze względu na ręczną robotę meble są dopieszczone, jeżeli chodzi o detale, a każdy egzemplarz jest unikatem.