Elewacje drewniane

0
950

Możemy zbudować zwykły dom, który potem stanie się domem niezupełnie drewnianym. W dzisiejszych czasach technologie budowlane dają nam takie możliwości, że choć nasz dom będzie wydawał się domem z drewna, niezupełnie nim będzie.
Elewacje drewniane to ostatnio bardzo popularna metoda obkładania domów deskami drewnianymi. Jest ona jednak bardzo droga, dlatego decydując się na tego typu elewację, powinniśmy przedtem doskonale zliczyć swój budżet. Możemy mieć cały dom wyłożony tego rodzaju elewacją lub tylko niektóre jego fragmenty. W każdym wariancie, nasz dom będzie wygladał ładnie i zdecydowanie różnił się od innych domów na danej ulicy.
Sama technologia kładzenia właśnie tego rodzaju elewacji nie jest prosta, ponieważ wcześniej należy stworzyć odpowiednią konstrukcję, na którą nakłada się deski. Potem należy deski odpowiednio zaimpregnować, aby były one odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Elewacje drewniane, które zostały dobrze zamontowane i zaimpregnowane nie niszczą się przez wiele lat.