Tanie małe mieszkania – jak urządzić?

0
268

Tanie małe mieszkania – jak urządzić?

 

Zarówno w dużych domach, jak i w niewielkich kawalerkach popularne są aneksy kuchenne, które tworzą otwartą przestrzeń wraz z jadalnią i salonem. Należy w tym wypadku dokładnie przemyśleć wybór i rozmieszczenie sprzętów kuchennych oraz mebli tak, by tworzyły pasującą całość z resztą pomieszczenia. Niekiedy jest to o tyle trudne, że pokój spełnia wiele różnych funkcji, łącznie z funkcją spania.

Kolory ścian

Jasne, ciepłe kolory sprawiają, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe niż w rzeczywistości i dlatego na takie powinniśmy się zdecydować. Samo odmalowanie pomieszczenia nie wymaga zatrudnienia fachowca oraz dużego wkładu finansowego.

Kształt pomieszczenia to bardzo istotna kwestia. Jeżeli jest on np. prostokątny, możemy pomalować w nim ściany dwoma kolorami: jaśniejszym ściany krótsze, ciemniejszym dłuższe. Możemy użyć tego samego, jasnego koloru, który będzie różnił się odcieniem.

Pomieszczenia w kawalerce mieszczącej się w bloku z reguły nie są wysokie. Dlatego najlepszym sposobem, aby pokój wydawał się wyższy jest pomalowanie sufitu na biało.

mieszkanie Tanie małe mieszkania jak urządzić?

Meble

Jedno pomieszczenie w którym znajduje się kuchnia i pokój wymaga jednego stylu. Wybierajmy zatem meble kuchenne, które będą pasować zarówno kolorem, jak i stylem do mebli salonowych. Najlepiej sprawdzą się takie, które mają gładkie fronty i niewiele przeszkleń. Zamiast wiszących szafek kuchennych udekorujmy ścianę w kuchni elementami z pokoju ? mogą być to obrazki czy zdjęcia, najlepiej kilka małych niż jedno duże.

W sytuacji, gdy mieszkanie wynajmujemy i meble już się w nim znajdują, możemy zastosować kilka trików pozwalających nadać im całość. Jednym ze sposobów jest np. wymiana uchwytów we wszystkich meblach na takie same. Można także (za zgodą właściciela) spróbować meble odświeżyć.