Jak odzyskać dług? Narzędzie dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą

0
236

Jak odzyskać dług? Narzędzie dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą

Czerwiec 23rd, 2015 | Możliwość komentowania Jak odzyskać dług? Narzędzie dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą została wyłączona

Dla małych firm zapłata za usługę czy towar często jest ich „być albo nie być” na rynku. Krajowe Centrum Wierzytelności chroni przedsiębiorstwa przed nierzetelnymi firmami, które nieuregulowały swoich zobowiązań, narażając usługodawców na straty i brak płynności finansowej.
kcw2 Jak odzyskać dług? Narzędzie dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą

Firmom, które utrzymują się często z jednego czy dwóch zleceń w miesiącu, możliwość sprzedaży długu pozwoli zachować płynność finansową.

Co to jest Krajowe Centrum Wierzytelności?

Krajowe Centrum Wierzytelności to nowość na polskim rynku. Jest to platforma internetowa, na której firma czy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą będzie mogła zamieścić informacje o długach innej firmy i sprzedać je za określoną kwotę.

Jak działa Krajowe Centrum Wierzytelności?

Obsługa serwisu jest bardzo prosta. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej Krajowego Centrum Wierzytelności, dodać informacje o długu i dłużniku, załączając fakturę bądź umowę, z której wynika należność.

Zamieszczone informacje najpierw przekazywane są do dłużnika (ma on możliwość jako pierwszy wykupić swój dług), a w przypadku braku reakcji z jego strony, trafiają na giełdę wierzytelności.