Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków

1
776

W ostatnim czasie bardzo modny stał się styl eko. W supermarketach klienci wybierają żywność uprawianą na ekologicznych polach z daleka od dużych miast, kupują jajka od „szczęśliwych kurek”, a na ogrodach zamiast szamba montują ekologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków. Można by uznać to za kolejny chwilowy trend w budownictwie, jednak rozwiązanie to ma same korzyści.
Przydomowe oczyszczalnie ścieków zakładane są tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia się do centralizowanych sieci kanalizacyjnych. Pozwalają one na zmniejszenie marnowania wody, której z roku na rok potrzeba więcej, a naturalne zasoby są ograniczone. Dzięki temu, że woda jest infiltrowana do gruntu czy odprowadzana do zbiorników wodnych, rowów można ją ponownie użytkować. Jest to również bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż szambo. Koszty eksploatacji mogą być mniejsze aż o dziesięć razy!
Nie oznacza to jednak, że przydomowe oczyszczalnie ścieków są całkowicie samowystarczalne. Należy raz w roku oczyścić około 1/3 objętości zbiornika, a pozostała część osadu wznawia procesy biologiczne, które nieustannie zachodzą w oczyszczalni.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.