Dekoracje i dodatki

0
294

Dekoracje i dodatki

Elementem bardzo istotnym w aranżacji kawalerki jest jej oświetlenie. Zwracajmy dużą uwagę na wybór lamp i abażurów. Centralne oświetlenie sufitowe powinno skierowane być do góry. Zrezygnujmy także z długich, wiszących żyrandoli. Brak oświetlenia w części kuchennej to w obecnych czasach nie problem. Wystarczy kupić halogenowe lampki i umieścić je przy półkach. Nie ma potrzeby przebudowy instalacji ? dostępne sa oprawy, które włącza się po prostu z gniazdka.

Rezygnując w pomieszczeniu z ciężkich i długich firan oraz zasłon, możemy pozyskać sporo światła dziennego. W oknach zawieśmy delikatne tkaniny (tiul, organza) lub zrezygnujmy całkowicie z dekoracji, stawiając tylko na rolety wewnętrzne. Zapewnią nam one odpowiednią intymność w pomieszczeniu.

Wszystkie dodatki w małym mieszkaniu powinny być wybierane z rozsądkiem. Jasne narzuty, niewielki dywanik pod stolikiem czy poduszki w odcieniach podobnych do koloru ścian sprawiają, że pomieszczenie jest przytulne, ciepłe. Jednakowe elementy dekoracyjne ustawione w całym mieszkaniu (zarówno w salonie, jak i w kuchni) dają efekt pasującej do siebie całości.

Przemyślany wystrój wnętrza w kawalerce z aneksem kuchennym pozwoli nam stworzyć miejsce przytulne, ale i funkcjonalne.