Jakie jest najlepsze miejsce na montaż grzejnika?

0
351

Jakie jest najlepsze miejsce na montaż grzejnika?

Temperatura w pomieszczeniach powinna kształtować się na poziomie 20 stopni C w pokojach dziennych, 24 w łazience oraz ok. 18 stopni w sypialni. Oczywiście podane liczby należy dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Aby, grzejnik optymalnie wykorzystywał swoją moc grzewczą ważne jest zamontowanie go w odpowiednim miejscu.

Bardzo dobrym miejscem a zarazem najbardziej standardowym rozwiązaniem jest zamontowanie grzejnika na ścianie wewnętrzne, najlepiej pod oknem. Długość grzejnika powinna być w przybliżeniu taka sama jak szerokość okna. Dostające się zimne powietrze do wewnątrz zostaje wówczas od razu ogrzane. Należy pamiętać, aby pozostawić 10 cm przestrzeni między górną krawędzią grzejnika a parapetem oraz dolną krawędzią a podłogą- to zapewni odpowiednią pracę grzejnika

W razie problemów i braku możliwości zamontowania grzejnika pod oknem, najlepiej zamontować go w najmniejszej odległości. Jeśli zamontujemy go zbyt wysoko nad podłogą, wpłynie to na zapotrzebowanie większej mocy grzewczej. Warto pomyśleć też o półce nad grzejnikiem nie tylko ze względów estetycznych, lecz funkcjonalnych (tak samo jak parapety) zapewniają odpowiedni kierunek ogrzanego strumienia powietrza. Wpływa to na cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, ponieważ ciepłetrafia do jego środka.