Mamy do wybory trzy możliwości odnowienia mebli

0
237

Mamy do wybory trzy możliwości odnowienia mebli:

pomalowanie wszystkich mebli jedną farbą przeznaczoną do materiału z którego są one wykonane,
pomalowanie części mebli np. przy użyciu specjalnych szablonów,
wymienienie frontów mebli kuchennych na takie, które będą pasowały do reszty w salonie.

Część sypialniana i dzienna powinna być Wolan od wszelkich dużych konstrukcji, które mogą przytłoczyć pomieszczenie. Są to np. meblościanki czy duże komody. Odpowiednie łóżkoto też ważny element ? wybrać należy rozkładaną sofę z pojemnikiem na pościel.

Idealnie, jeżeli w kawalerce znajduje się szafa wnękowa w przedpokoju. Dzięki niej możemy zrezygnować z umieszczenia w pokoju szafy czy też innych mebli służących do przechowywania ubrać lub sprzętu.

Oddzielenie przestrzeni

Jest kilka sprawdzonych sposobów, aby czuć się komfortowo w naszym mieszkaniu i nie spoglądać na lodówkę siedząc na sofie w salonie.

Możemy oddzielić aneks kuchenny od salonu umowną granicą ? nie koniecznie ścianką działową. W tym celu możemy posłużyć się barkiem, stołem jadalnianym czy nawet którymś z salonowych mebli (np. niskim stolikiem na sprzęt RTV). Niezłym pomysłem jest także zawieszenie w tym miejscu tkanin dekoracyjnych ( np. sznurkowe zasłony).

Niewielki regał ustawiony tuż przy lodówce, będzie ją dodatkowo zasłaniał. Wybierajmy takie modele, które nie posiadają ?pleców?, jak np. kratka z półek. Mebel ten nie musi być szeroki czy wysoki. Będzie idealnym miejscem na przechowywanie książek, kwiatów lub innych przydatnych nam rzeczy, a jednocześnie ukryje i uciszy lodówkę.

Sprzęt

Zamontowanie głośników RTV na ścianie zaoszczędzi nam powierzchnię w pokoju. Natomiast płyty CD czy DVD warto umieścić na wiszących na ścianie półkach. Poszukajmy takich, które po zamontowaniu wyglądają jakby były częścią ściany.

Okap to sprzęt najważniejszy w kuchni. Ogromny ich wybór na rynku sprawia, że możemy kupić taki, który będzie najmniej inwazyjny w pomieszczeniu. Jeżeli natomiast okap już jest, możemy pomyśleć o jego zabudowaniu.

Inne sprzęty kuchenne (mikrofalówka, mikser) starajmy się trzymać schowane w szafkach, a nie stawiać ich na blacie. Zamiast tego ustawmy na nim np. świeże kwiaty w wazonie.