Przydomowe oczyszczalnie przy naszym domu, które wybrać?

0
228

Bezustanny zgiełk ośrodków miejskich wpływa na coraz częstszą przeprowadzkę ich obywateli na peryferia. Najczęstszym wyborem są tereny malowniczo położone, w których każdy obywatel może weselić się swoim kawałkiem ziemi co jednak cyklicznie idzie w parze z brakiem dostępu do kanalizacji. Dobrym rozwiązaniem w wielu takich przypadkach są przydomowe oczyszczalnie ścieków. Takie miasta jak Gorzów czy Szczecin od dawno o tym wiedzą.
Częstym wyborem nowych mieszkańców staje się montaż bezodpływowego zbiornika. Jednak osoby decydujące się na nie bez przerwy utyskują z czasem na wysokie kwoty opróżnienia tegoż zbiornika. Wskazane jest w takim przypadku pogłowić się nad metodą tańszą w użytkowaniu. Ścieki z budynków mieszkalnych to w 95% woda, pozostałość to przeróżne substancje organiczne i nieorganiczne. Nie można wpuszczać ich prosto do gleby, powinno się je najpierw oczyścić. Do tego służą biologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków. Koszt ich montażu jest droższy od szamba, natomiast podczas użytkowania ta różnica zwróci się błyskawicznie.
Przydomowe oczyszczalnie i ich podział

Z biegiem lat powstaje coraz więcej rodzajów oczyszczalni przydomowych. Obecne najczęściej na polskim rynku przydomowe oczyszczalnie można podzielić na trzy rodzaje:
Oczyszczalnie z drenażem rozsączającym

Przydomowe oczyszczalnie rozsączające Gorzów
Ten rodzaj cieszy się największą popularnością i zarazem jest to tani gatunek oczyszczalni. Oczyszczalnie z drenażem w postaci rur przeznaczone na posesje o dużej powierzchni, o dużym metrażu, gdyż potrzebne jest rozmieszczenie odpowiedniej liczby drenów aby mechanizm oczyszczania przebiegał bez zarzutu.
Oczyszczalnie z drenażem w postaci pakietów

– oczyszczalnie drenażowe w technologii mat, bloków czy tuneli potrzebują już przeszło 70% mniej terenu do montażu a także zapewniają lepszy efekt pracy niż oczyszczalnie z drenażem w postaci rur.
Przydomowe oczyszczalnie biologiczne

– zapewniają najwyższy poziom eliminacji osadów -nawet do prawie 99%, przez co ściek po opuszczeniu zbiornika może zostać skierowany prosto do, np. rzeki lub rowu. W tego typu oczyszczalniach wszystkie procesy oczyszczania następują w całości wewnątrz oczyszczalni rozdzielonym przeważnie na trzy części.
Przydomowe oczyszczalnie Greenea są aktualnie najtańszym środkiem unieszkodliwiania ścieków bytowo-gospodarczych. Jednocześnie decydując się na modele bardziej zaawansowane będziemy mogli uzyskać skalę oczyszczania niemalże takie same jak w wielkich oczyszczalniach miejskich robiąc tym samym nasze domostwo. bardziej przychylnym środowisku. Przydomowe oczyszczalnie, które proponuje ta firma, montowane są w takich miastach jak Gorzów, Szczecin albo Poznań.