Wentylacja grawitacyjna

0
853

Wentylacja grawitacyjna nowoczesnym rozwiązaniem w naszym domu

Decydując się na budowę domu, musimy pomyśleć dosłownie o wszystkim. Działce, rozplanowaniu architektonicznym, materiale, ekipie czy wykończeniu elementami niekonstrukcyjnymi jak drzwi bądź okna. Lecz i to jest jeszcze za mało oraz niewystarczająco, aby móc urządzać wnętrze naszego nowego lokum.
Jedną z ważniejszych rzeczy jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza w środku domu. Nie wystarczy bowiem otworzyć szeroko okna, aby przewietrzyć poszczególne pomieszczenia. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, iż taka czynność nie zawsze jest w pełni możliwa do wykonania. Nie otworzymy przecież wszystkich okien w środku zimy czy bardzo wietrznego dnia. Istotnym zatem jest pomyślenie o systemie wentylacyjnym.
Nowoczesnym i bardzo praktycznym rozwiązaniem okaże się w tej dziedzinie wentylacja grawitacyjna zwana również naturalną. Wykorzystuje ona w swoim działaniu proste prawa fizyki rządzące światem. W praktyce oznacza to tyle, że automatycznie cieplejsze i jednocześnie gęstsze powietrze ze środka wypychane jest poprzez zimniejsze pochodzące z zewnątrz budynku.